Çiğ Zeytin yağı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO490
  • İLAN TARİHİ17/11/2019

İlan Açıklaması

Konumu

Ürünümüz zeytinler kırılıp özel kabın içine yerleştirilir.Bu kapta sızan zeytin yağları zeytinin en saf hali olan çiğ zeytin yağını elde etmemizi sağlar.İlaçlık olarak satılan bu ürünü her gün bir kaşık yiyerek doğanın mucizesini kendiniz görebilirsiniz.
Neden Her Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmelisiniz?

Sarma gibi zeytinyağlıların var olma sebebi, sebze yemeklerine yakıştığı kadar salatalara ve soslara sınıf atlatan zeytinyağı doğanın bize verdiği bir mucize.

Ama sadece yemeklere verdiği lezzet için geçerli değil bu söylediklerimiz, aynı zamanda insan vücudu için de tam bir sağlık kaynağı zeytinyağı.

Yağ asitleri ve vitamin açısından çok zengin olan zeytinyağını yemeklerde sık sık kullanıyor olabilirsiniz ama aynı zamanda onu içebileceğinizi de biliyor muydunuz mesela?

Zira her sabah aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı içmenin sağlığa o kadar çok faydası var ki…

Çünkü kansere, özellikle de kalın bağırsak (kolon) kanserine karşı sizi korur

Zeytinyağının içindeki fenolik bileşikler oleik asitle bir araya geldiğinde kontrolsüz hücre çoğalmasını baskılayarak kanser hücrelerinin büyümesini engeller. Oleik asit özellikle kalın bağırsak kanseri oluşumunda etkili olan safra asitlerinin üretimini azaltır ve mukoz dokunun bütünlüğünü sağlar.

Çünkü daha güçlü ve sağlıklı cilt, saç, tırnak ve kemiklere sahip olmanızı sağlar

Zeytinyağı cildinizi, tırnaklarınızı ve saçınızı yumuşatır, onarır, besler, nemlendirir ve böylelikle saç ve tırnakların hızla uzamasına yardımcı olur. İçinde zeytinyağı bulunan birçok maske ve kremler mevcut olsa da zeytinyağını vücuda doğrudan almak bu olumlu etkileri daha hızlı yaşamanızı sağlar.

Çünkü karaciğeri temizler

Karaciğer iç organlarımızı temizleme görevi görürken arada kendini de temizlemeye ihtiyaç duyar. Bu noktada ise onun ihtiyaç duyduğu şey zeytinyağı olabilir. Bu yüzden bir bardağın içine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekledikten sonra üzerine bir limonun üçte birini sıkın ve onu afiyetle tüketin.

Çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir

Zeytinyağında yer alan yağ asitleri bağışıklık sisteminin farklı fonksiyonlarının görevini yapmasında büyük katkıya sahip. Mesela bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi ve hatta doğuştan gelen bağışıklık sistemine bağlı hastalıkların tedavisi gibi…

Çünkü kalp hastalıklarından korur

E vitamini ve selenyum içeren zeytinyağı damar sertliği ve kalp krizine karşı en etkili doğal ilaçlardan biri olarak biliniyor. Ayrıca zeytinyağı, içindeki K vitamini sayesinde damar çeperleri ve kalp dokusunu koruyucu bir etkiye de sahip.

Çünkü vücuttaki iltihapları geçirir

Zeytinyağı, vücuttaki iltihapları geçirmede doğal bir ilaç. Araştırmalar gösteriyor ki üç yemek kaşığı zeytinyağı içmek bir kutu ilacın %10 kadar faydasını vücudunuza almanızı sağlıyor. Üstelik doğal yollarla…

Çünkü kötü huylu kolesterolü azaltır, kan şekerini dengeler

Damara çöken kolesterollerden kötü huylu olanının damarda yapacağı hasarı önleme özelliğine sahip zeytinyağı kandaki farklı kolestrollerin de dengesini sağlıyor. Yani aç karnına içeceğiniz zeytinyağı kötü huylu kolesterolün azalmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda damar sağlığını koruyan iyi huylu kolesterolün de artmasını sağlıyor. Bunun sebebi ise içinde muhteva ettiği oleik asit.

Çünkü beyninizi korur

Zeytinyağının ayrıca Alzheimer’dan koruduğu, belleği güçlendirdiği ve depresyon riskini azalttığı biliniyor. Bunun bilimsel sebebi ise zeytinyağında çok yüksek oranda polifenol adı verilen doğal antioksidanlar bulunması.

Kadınlara özel bonus: Göğüs sarkmalarını önler ve büyümelerini sağlar

Antioksidan ve yağ asitleri açısından oldukça zengin olan zeytinyağı serbest radikallerin oluşturduğu hasarı gidererek olası sarkmaları önler, cilt rengini ve dokusunu iyileştirir. Zeytinyağıyla yapacağınız 15 dakikalık masajlar sayesinde kan akışını hızlandırabilir ve hücrelerin onarılmasını sağlayabilirsiniz. Hatta bu masajla bir ay içinde göğüslerinin büyüdüğünü söyleyen kadınlar da çok. Tabii siz bilirsiniz.